Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny. Dziękujemy Bogu za to, że skończyły się limity wiernych i możemy gromadzić się w tej świątyni jak jedna Boża Rodzina. Metropolita Krakowski odwołał dyspensy związane z czasem pandemii od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej, z wyjątkiem osób w podeszłym wieku, doświadczonych chorobą czy poważną przeszkodą lub lękiem przed zarażeniem. Niech dobrze przeżywana Eucharystia będzie dla nas prawdziwym źródłem życia i Bożej radości.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ będą odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• W poniedziałek (1. VI.) święto NMP Matki Kościoła, która jest Patronką naszej świątyni i parafii. Msze święte z okazji odpustu o godz.: 7, 9, 16 i 18. Sumę odpustową o godz. 18 odprawi Dziekan naszego dekanatu – Ks. Kan. Stanisław Czajka. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Z okazji Dnia Dziecka otoczmy ufną modlitwą wszystkie rodziny, aby były coraz bardziej wspólnotami żywej wiary i wzajemnej miłości.

• We wtorek (2. VI.) podczas Mszy świętej o godz. 18 młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Jan Zając.

• W środę (3. VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (4. VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji I czwartku miesiąca Żywe Róże Różańcowe zapraszają na Mszę świętą i nabożeństwo o godz.18.

• W piątek (5. VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Spowiedź I piątkowa od 630 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (6. VI.) z racji I soboty miesiąca Adoracja oraz Różaniec Grupy Modlitewnej od godz. 17.30.

• Spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem, ich rodziców oraz świadków w poniedziałek od godz. 15 do 16 oraz od godz. 17 do 18.

• Przypominamy, że okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi codziennie rano podczas Mszy świętych oraz wieczorem od godz. 17.30.

• Dziękujemy wszystkim, którzy w tym niełatwym okresie modlitwą i ofiarą serca wspierają naszą Parafię. Niech Maryja patronująca naszej wspólnocie będzie dla wszystkich wspaniałą Nauczycielką w wierze, nadziei i miłości.