• Apostoł narodów przypomina nam radosną prawdę, że wówczas, gdy nie umiemy się modlić tak jak trzeba, Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. Jego opiece polecajmy się każdego dnia.

• W poniedziałek (20. VII.) wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

• W środę (22. VII.) święto św. Marii Magdaleny. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (23. VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

• W piątek (24. VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

• W sobotę (25.VII.) święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji tradycyjne poświęcenie pojazdów będzie w najbliższą niedzielę, a składane ofiary będą przeznaczone na pomoc misjonarzom, w ramach akcji MIVA.

• W sobotę kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka Krwiodawców do Łagiewnik.

• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Możliwość Spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.

• Niech podczas trwającej jeszcze epidemii miejsca w kaplicy Matki Bożej oraz w przedsionku będą dostępne szczególnie dla Matek z małymi dziećmi, by nie musiały pozostawać na zewnątrz świątyni, z dala od Pana Jezusa.

• Dziękujemy za pomoc dla głodujących dzieci w Kenii w ramach akcji: Polskie Himaleje. Przedłużeniem pomocy dla krajów misyjnych będzie możliwość - jak w roku ubiegłym - składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt można składać przy bramie wjazdowej we wtorek i środę do godz. 14. Szczegółowe informacje są podane na plakatach, zaś przychody z tej akcji wspomogą Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

• Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Grzegorza Kotalę, asystenta kościelnego krakowskiego biura PKWP, którzy przybliżą sytuację nt. współczesnych prześladowań chrześcijan. Po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan z Betlejem oraz wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

• Niech Maryja – Matka Kościoła wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy potrafili okazywać miłosierdzie bliźnim przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.