Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

Święta Bożego Narodzenia mają smak chleba i widok bezbronnego Dziecka. Jest w nich wiele tajemnic, które stopniowo odsłaniają przed nami karty Ewangelii oraz wiele miłości, do której chcemy dorastać pod opieką Świętej Rodziny z Nazaretu. Dlatego warto pochylić się nad tekstem Pisma Świętego, by odkryć niezwykły, Boży plan miłości, wobec każdego z nas.

Doświadczenie panującej epidemii jest dla ludzi wierzących także wspaniałą szansą, by od „magicznych” świąt reklamowo-upominkowych przejść z modlitwą na ustach do Betlejem, podjąć duchową pielgrzymkę, by tam odkryć na nowo ich religijny wymiar oraz spotkać się osobiście z Jezusem, którzy pragnie znaleźć mieszkanie w każdej rodzinie, a nade wszystko w sercach ludzi dobrej woli.

Tegoroczna „kolęda” będzie miała nieco inny charakter. Nie ma możliwości wędrowania do Waszych domów rodzinnych, ale pragniemy Was zaprosić do świątyni, która jest naszym wspólnym Domem modlitwy, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za skarb wiary i prosić o Jego błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla Waszych rodzin. Chcemy gromadzić się wokół Jezusa, Jego Najświętszej Matki oraz św. Józefa, który uczy nas miłości i należnego szacunku wobec każdej kobiety oraz bezbronnego dziecka. Przy tej okazji chcemy przywitać również nowych Parafian, którzy pod opieką Matki Kościoła pragną wzrastać w wierze, nadziei i miłości.

W perspektywie kończącego się roku kalendarzowego pragniemy serdecznie podziękować za Wasze świadectwo wiary na co dzień oraz przekazywanie tego skarbu młodemu pokoleniu. Pragniemy również wyrazić ogromną wdzięczność za systematyczną troskę o Parafię. Wyraża się ona wspólną modlitwą, udziałem w Liturgii Kościoła, dobrym słowem, ofiarą serca składaną na tacę, konto parafialne oraz w kopertach, a także włączaniu się w tak wiele akcji charytatywnych, by przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym w naszej wspólnocie parafialnej, cierpiącym w różnych częściach świata, gdzie Kościół jest prześladowany, wobec naszych sióstr i braci, którzy od lat przeżywają dramat wojny i bezdomności. Wasza życzliwość i ofiarność jest często zdumiewająca. Świadczy ona o Waszej dużej wrażliwości na ludzką biedę oraz bogactwie serca!

Niech Maryja – Matka Kościoła, która jest Królową rodzin i Matką pięknej miłości, wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski na każdy dzień, byśmy z ufnością i nadzieją mogli patrzeć ku przyszłości. Niech będzie to spojrzenie oczami Jezusa, który zechciał wśród nas zamieszkać w Najświętszej Eucharystii. Dzięki Niemu przeżywamy co roku prawdziwe Święta Miłości! On nas nieustannie zaprasza: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię!

Z kapłańskim błogosławieństwem –
Ks. Proboszcz wraz z Księżmi współpracownikami

P.S. W okresie świątecznym warto zatrzymać się także przy cennych przemyśleniach poety Kajetana Kraszewskiego, który w wierszu: „Z Opłatkiem” snuje tak aktualne refleksje nad tajemnicą wigilijnego opłatka.