Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Rozpoczynając święty czas Adwentu wchodzimy w nowy rok duszpasterski. Przez kolejne miesiące będziemy pochylać się nad darem Eucharystii jako tajemnicą posłania wiernych do świata, w którym mamy dawać czytelne świadectwo życia chrześcijańskiego.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w naszej Parafii w ciągu tygodnia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy także dzieci, które mogą uzyskać pierwsze „prawo jazdy” oraz przygotować swoje serca na spotkanie z nadchodzącym Zbawicielem świata.

• We wtorek (30. XI.) święto św. Andrzeja, apostoła.

• W czwartek (2. XII.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy Żywe Róże Różańcowe na Mszę świętą roratnią o godz.18 oraz zmiankę tajemnic różańcowych. W kolejne czwartki Adwentu będziemy się modlić o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (3. XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Spowiedź I piątkowa od 6.30 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza święta roratnia dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (4. XII.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• W przyszłą niedzielę (5. XII.) podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie specjalne błogosławieństwo dla małżonków przeżywających swoje rocznice i jubileusze, zwłaszcza: 1, 5, 10, 15 czy 20 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Serdecznie zapraszamy tych małżonków oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia. W najbliższą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby parafii, zaś ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

• Od dzisiejszej niedzieli Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają w naszej świątyni pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę. Zespół Charytatywny rozprowadza świece Caritas jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Niech lektura Pisma Świętego, prasy katolickiej i Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.