Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Apostoł narodów przypomina nam dzisiaj radosną prawdę, że Jezus Chrystus stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem. Każde spotkanie z Jezusem, zwłaszcza przy ołtarzu, jest kolejną lekcją mądrości oraz wzrastania w duchu prawdy, pokory i miłości.

• We wtorek (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

• W środę (1. II.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (2. II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte o godz.: 6.30, 7, 9, 16 i 18. W tym dniu przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne, które wypraszają Boże Miłosierdzie dla całego świata. Po Mszy świętej o godz.18 zmianka tajemnic różańcowych.

• W piątek (3. II.) wspomnienie św. Błażeja. Spowiedź I piątkowa od 630 rano i od godz. 16.30 - 18. Msza św. dla dzieci o godz. 17.

• W sobotę (4. II.) z racji I soboty miesiąca o godz. 17.30 Różaniec Grupy Modlitewnej, zaś po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zachęca nauczycieli do podjęcia Podyplomowych Studiów Teologiczno-Katechetycznych, które przygotowują do podjęcia posługi katechety. Zapisy trwają do 9 lutego, a szczegóły tej oferty umieszczone są stronie Internetowej naszej Uczelni oraz w gablocie parafialnej.

• Dziękujemy wszystkim Parafianom za życzliwość, radość spotkania oraz wszelkie ofiary serca składane podczas tegorocznej kolędy. Otwarte drzwi Waszych domów i serc to znak żywej wiary oraz gotowości na przyjęcie Bożego błogosławieństwa na kolejny rok dojrzewania w wierze i wzajemnej miłości. Wdzięczną modlitwą ogarniamy wszystkich, których dane nam było spotkać, odprawiając także dzisiaj w Waszej intencji Mszę świętą.

• Podczas kolędowych spotkań oraz rozmów zrodziła się myśl, aby przy okazji 40-lecia erygowania naszej Parafii ocalić od zapomnienia historię minionych lat. Dlatego zachęcamy zwłaszcza starszych Parafian do spisania osobistych wspomnień związanych z powstaniem naszej Parafii i budową tej świątyni. Będzie to żywa historia tej Wspólnoty, która od 40 już lat rozwija się pod troskliwą opieką Maryi – Matki Kościoła.

• Niech nasza wspaniała Patronka otacza wszystkie Rodziny matczyną opieką, byśmy dzięki Bożej łasce mogli wzrastać w wierze i wdzięczności Bogu za każdy kolejny dzień życia.