Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Kościół w Polsce dziękuje dziś Bogu za świadectwo żywej wiary Pasterza diecezji krakowskiej - św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który jest patronem ładu moralnego w naszej Ojczyźnie. Prośmy Boga o mądrość, roztropność i odpowiedzialność dla wszystkich Rodaków w kraju i poza jego granicami. W liturgii wspominamy dziś także św. Macieja, apostoła.

• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu będziemy prosić szczególnie o dobre urodzaje.

• W poniedziałek (15. V.) wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

• We wtorek (16. V.) święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

• W środę (17. V.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (18. V.) wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

• W piątek (19. V.) z racji III piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 18, połączone z Nabożeństwem majowym.

• W sobotę (20. V.) uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Noblistów podczas Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy świętej wieczornej Nabożeństwo majowe oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Informacje i materiały formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VII są do odebrania w zakrystii.

• W przyszłą niedzielę (21. V.) uroczystość I Komunii świętej dla dzieci ze Szkoły nr 58 podczas Mszy św. o godz. 10, dlatego prosimy, aby ten termin zarezerwować dla Rodzin dzieci I-Komunijnych.

• W dniu 27 maja odbędzie się VI Piesza Pielgrzymka z Krakowa do Siedlca. Szczegółowe informacje podane są na plakatach oraz na stronie internetowej Sióstr: www.duszajezusa.pl Serdecznie zapraszamy do udziału!

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają naszą Parafię. Trwają już prace związane z odnowieniem elewacji oraz wieży naszego kościoła, by mogły znów odzyskać swoje piękno.

• Niech Maryja – Matka Kościoła i Królowa Rodzin, wyprasza wszystkim łaskę Bożego optymizmu, byśmy mogli z radością i nadzieją spotykać się we wspólnocie Kościoła - jak jedna Boża Rodzina.