• Bóg jak najlepszy Ojciec zapewnia nas przez Mojżesza: jeśli pilnie słuchać będziecie mego głosu i strzec mojego przymierza, będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów. Dziękujemy za przymierze Chrztu świętego, przez który staliśmy się jedną Bożą Rodziną.

• Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18, zaś w niedziele o godz. 17.30.

• We wtorek (20. VI.) wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, apostoła Kazachstanu

• W środę (21. VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (22. VI.) Msza święta o godz. 18 na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Z doświadczenia wiemy, że prosić umie prawie każdy, ale dziękować potrafią tylko osoby o szlachetnym i wdzięcznym sercu! Będziemy wspólnie błagać Boga, aby zdobyta wiedza stawała się prawdziwą mądrością serca.

• W piątek (23. VI.) przypada 60 rocznica święceń kapłańskich ks. kard. Stanisława Dziwisza i ks. bpa Jana Zająca, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą, prosząc także o dar nowych powołań.

• W sobotę (24. VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 830 wyjazd parafialnej pielgrzymki do Ludźmierza.

• W przyszłą niedzielę (25. VI.) odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Polsko! Walcz o swoje dzieci”, który wyruszy z Placu Matejki o godz. 12 i przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica.

• Dziękujemy za wszelkie ofiary serca składane na tacę, w kopertach oraz na konto parafialne na pokrycie prac związanych odnowieniem naszej świątyni. Hojność Waszych serc świadczy o wierze i miłości dla tego Bożego Domu.

• Wśród dostępnej prasy katolickiej pojawił się także najnowszy numer „Głosu Matki Kościoła”, przypominający o 40-leciu Parafii, dlatego zachęcamy do nabycia, by dotarł do każdej Rodziny.

• W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą się zapisać w zakrystii.

• Niech Maryja – Matka Kościoła pomaga nam wzrastać w żywej wierze, byśmy w jej świetle kształtowali nasze codzienne życie.