• Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, wobec których mamy wielki dług wdzięczności. Chcemy błagać dla nich o potrzebne łaski, a dla młodszego pokolenia o postawę należnego szacunku i miłości.

• W poniedziałek (24. VII.) wspomnienie św. Kingi. Przez jej wstawiennictwo prośmy o potrzebne łaski dla naszego Metropolity w dniu jego urodzin.

• We wtorek (25. VII.) święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

• W środę (26. VII.) wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W sobotę (29. VII.) wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

• W ramach pomocy misjom będzie przeprowadzona w naszej Parafii akcja składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Misjonarzy w Afryce oraz na Wschodzie. Zbiórka będzie miała miejsce obok budynku Caritasu w poniedziałek, wtorek i środę do godz. 14.

• W dniach od 6 do 11 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Osoby chętne do wzięcia udziału mogą się zapisać w zakrystii.

• Wakacyjna pielgrzymka do Starego Sącza jest planowana na 23 sierpnia (środa). Wszelkie informacje na plakacie, zapisy w zakrystii.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, która jest dostępna w naszej świątyni, w tym także wakacyjny numer czasopisma dla dzieci „Staś”.

• Z okazji św. Krzysztofa po Mszy świętej odbędzie poświęcenie pojazdów na parkingu parafialnym. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA – „1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”. Ufną modlitwą otoczmy wszystkich kierowców i podróżujących.

• Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na każdy dzień, by okres wakacji i urlopów pomagał nam zdobywać prawdziwą mądrość serca.