Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Wraz z Rodzinami, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej, wypraszajmy potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Ufną modlitwą otoczmy także pracowników Środków Społecznego Przekazu, by w codziennej posłudze posługiwali się językiem prawdy i miłości.

• W poniedziałek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18 rozpoczęcie przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas 7 i 8. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne.

• We wtorek (19. IX.) po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.40 spotkanie z Rodzicami dzieci klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii świętej w naszej Parafii.

• W środę (20. IX.) wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.45 spotkanie z Rodzicami uczniów klas 8, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

• W czwartek (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• W piątek (22. IX.) wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu Ks. Kanonika Tomasza Kalisza z okazji jego imienin.

• W sobotę (23. IX.) wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

• Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego, wartościowych książek oraz prasy katolickiej, w tym miesięcznika dla dzieci „Staś”. Jest także specjalny kwartalnik Magazyn pt. „Bitwa o pamięć” w cenie 15 zł.

• Zgodnie z zapowiedzią w ramach Diecezjalnego Dnia Modlitwy za Młodzież dziś po każdej Mszy świętej jest możliwość złożenia ofiary do puszek, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii oraz dekanacie.

• Niech kończący się dzisiaj Tydzień Wychowania będzie zachętą do przyjęcia na nowo słów Pana Jezusa z dzisiejszej aklamacji: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem”.