• Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia jest dla nas także ważnym wezwaniem, byśmy wzięli odpowiedzialność za dalsze losy Kościoła i świata. „Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania” – błaga Kościół w dzisiejszej aklamacji.

• W poniedziałek (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, a zarazem 45 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie.

• We wtorek (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.

• W środę (18. X.) święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem służby zdrowia. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (19. X.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. W tym dniu o godz.19 w Multukinie przy ul. Dobrego Pasterza będzie projekcja wartościowego filmu „Oblicze Jezusa”. Więcej informacji w zakrystii i na plakacie.

• W piątek (20. X.) przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Akademii Krakowskiej, który jest głównym patronem archidiecezji i miasta Krakowa. Z tej okazji zapraszamy wszystkich studentów na Mszę świętą o godz. 20, by rozpocząć kolejne spotkania duszpasterstwa akademickiego.

• W sobotę (21. X.) po Mszy świętej o godz. 18 Nabożeństwo Różańcowe, nowenna do Matki Kościoła i procesja pod Papieski Krzyż.

• W przyszłą niedzielę (22. X.) rozpocznie się Tydzień Misyjny, dlatego przybędzie do nas Wolontariat Misyjny „Salvator” z małym kiermaszem, a już od wtorku będzie dostępna przy kościele wystawa ukazująca postać Helenki Kmieć – wolontariuszki misyjnej, która przed sześciu laty poniosła śmierć męczeńska w Boliwii.

• Dziś ofiarą do puszek możemy wesprzeć młodzież w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia.

• Jednorazowe i roczne wypominki, z podaniem godziny ich odczytywania, można składać w zakrystii. Ofiary na wypominki jednorazowe są dobrowolne, zaś na wypominki roczne za daną osobę według zwyczajowej ofiary składanej na Mszę świętą. Kartki na wypominki można zabrać ze stolika pod chórem. Prosimy o staranne pisanie imion i nazwisk.

• Niech Maryja – Królowa Polski ma w swej opiece naszą Ojczyznę, byśmy jej dalsze losy oddali w ręce ludzi prawego sumienia.