Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Słowa psalmu responsoryjnego ukazują nam najgłębszy sens Adwentu, który dziś rozpoczynamy: „Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie”. Chcemy się o to troszczyć „uczestnicząc we wspólnocie Kościoła” – jak zachęca nas hasło roku liturgicznego, słuchając Słowa Bożego i podejmując konkretne dzieła miłosierdzia.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18, zaś w soboty o godz. 6.30 rano. Serdecznie zapraszamy także dzieci, które będą poznawać historię pięknych kolęd oraz kompletować witraż dla nadchodzącego Zbawiciela świata.

• W poniedziałek (4. XII.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

• W środę (6. XII.) wspomnienie św. Mikołaja. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (7. XII.) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła. Na Mszę świętą roratnią o godz. 18 zapraszamy także Żywe Róże Różańcowe. W kolejne czwartki Adwentu będziemy się modlić o dar trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

• W piątek (8. XII.) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza święta połączona z Godziną Łaski o godz. 12.00. W tym dniu przypada 10 rocznica śmierci budowniczego tej świątyni – ks. Adama Sroki, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.

• W przyszłą niedzielę (10. XII.) podczas Mszy świętej o godz. 1000 będzie specjalne błogosławieństwo dla małżonków przeżywających swoje rocznice i jubileusze, zwłaszcza: 1, 5, 10, 15 czy 20 rocznicę zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Serdecznie zapraszamy małżonków oraz ich rodziny do wspólnego dziękczynienia.

• Dziękujemy serdecznie za ofiary serca złożone na cele inwestycyjne naszej Parafii. W najbliższą niedzielę ofiarą do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają dla wiernych pobłogosławione opłatki wigilijne. Składane ofiary są formą podziękowania za ich całoroczną posługę w naszej Parafii. Zespół Charytatywny zachęca do nabywania świec jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

• Na stoliku pod chórem są już ulotki z harmonogramem „Kolędy”. Bardzo prosimy o wypełnienie Deklaracji przyjęcia wizyty duszpasterskiej, byśmy mogli odwiedzić z kolędą te Rodziny i Osoby, które tego pragną.

• Niech lektura Pisma Świętego, prasy katolickiej i Boże błogosławieństwo pomoże nam jak najlepiej przeżyć święty czas Adwentu.