• Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom. Modlimy się także za pszczelarzy w dniu ich święta.

• W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

• W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP są odprawiane w naszej Parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18, zaś w soboty o godz. 6.30 rano.

• Świąteczne paczki dla potrzebujących będą przyjmowane w salce katechetycznej w poniedziałek 18 grudnia w godz.: od 10 do 12 i po południu od 16 do 20, zaś wydawane osobom ubogim we wtorek 19 grudnia w tych samych godzinach.

• W środę (20. XII.) o godz. 17.30 Nowenna do MBNP, a po niej o godz. 18 roraty.

• W czwartek (21. XII.) od godz. 10 odwiedziny chorych, którzy sami nie mogą przyjść do świątyni. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.

• Możliwość korzystania z Sakramentu Spowiedzi w kolejne dni Adwentu codziennie rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17. Nie odkładajmy tej szansy na ostatnią chwilę. Dla osób, które nie mają możliwości przybyć w ciągu tygodnia, dodatkowa Spowiedź będzie w sobotę od 8 - 12 i po południu od 15 - 18.

• W przyszłą niedzielę (24. XII.) wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte przed południem bez zmian, natomiast po południu ze względu na wieczór wigilijny nie będzie już Mszy świętych o godz.: 16 i 18. Zapraszamy na Pasterkę o północy, poprzedzoną półgodzinnym czuwaniem adwentowym.

• Siostry Duszy Chrystusowej rozprowadzają pobłogosławione opłatki wigilijne, które są szczególnym znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Składane przy tej okazji ofiary są formą wynagrodzenia oraz wdzięczności wobec Sióstr za ich całoroczną posługę.

• Na stoliku pod chórem są do zabrania ulotki z harmonogramem Kolędy. Bardzo prosimy o wypełnienie Deklaracji przyjęcia wizyty duszpasterskiej, byśmy mogli odwiedzić z kolędą te Rodziny i Osoby, które tego pragną. Wypełnione Deklaracje prosimy składać do specjalnej skrzynki do 20 grudnia przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Chcielibyśmy dotrzeć również do Parafian starszych, chorych, samotnych, stąd prośba o gest miłosierdzia, by ich powiadomić o terminie Kolędy oraz złożyć w ich imieniu wypełnioną Deklarację. Uzupełniony harmonogram Kolędy umieszczony jest w internecie oraz w gablocie parafialnej.

• Niech Boże błogosławieństwo napełni nasze serca ufnością i pomoże jak najlepiej przygotować nasze serca na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.