Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przyjście Syna Bożego na ziemię jest dla każdego człowieka dobrej woli wielką szansą odnowienia żywej więzi z Panem Bogiem i wejścia na drogę zbawienia. Przeżywając czas świąteczny warto pamiętać, że w czasie każdej Mszy świętej jesteśmy świadkami i uczestnikami Bożego Narodzenia, które dokonuje się na ołtarzu w sposób sakramentalny.

• W tym roku wspominamy stworzenie pierwszej szopki bożonarodzeniowej przed 800 laty przez św. Franciszka w Greccio we Włoszech. W naszej świątyni ruchoma szopka, autorstwa ks. Ignacego Moskwy z Łagiewnik, jest umieszczona w dolnej części świątyni, by dzieci z rodzicami mogły się tam dłużej zatrzymać i doświadczyć atmosfery groty betlejemskiej.

• Jutro (26. XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiarą serca pragniemy w tym dniu wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

• W środę (27. XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W czwartek (28. XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników.

• W najbliższą niedzielę (31. XII.) święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji na Mszę świętą o godz. 10 zapraszamy małżonków przeżywających swoje jubileusze, by mogli podziękować Bogu za przeżyte lata i przyjąć specjalne błogosławieństwo. Jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego, dlatego zapraszamy również na Mszę świętą o godz. 18 oraz Nieszpory na zakończenie mijającego roku.

• Od środy rozpoczyna się czas parafialnej Kolędy według harmonogramu, który jest umieszczony w Internecie, w gablocie parafialnej i na folderach, które dotarły do wszystkich Parafian. Będziemy nawiedzać z darem Bożego błogosławieństwa te Rodziny, które potwierdziły chęć przyjęcia kapłana na specjalnej deklaracji. Gdyby ktoś nie zdążył tego uczynić, to można jeszcze ją złożyć do przygotowanej skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

• Wśród dostępnej prasy katolickiej jest także świąteczny numer „Głosu Matki Kościoła”. Niech narodzony Zbawiciel świata zamieszka w każdej Rodzinie, obdarzając wszystkich domowników oraz gości swoją miłością, pokojem i błogosławieństwem.