• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Jezus Miłosierny uświadamia nam: „Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.”

• Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17. Tradycyjnie w dwie ostatnie niedziele ofiary składane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

• Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Spowiedzi w kolejne dni Wielkiego Postu, by nie odkładać tej szansy doświadczenia daru Bożego Miłosierdzia na ostatnią chwilę.

• W środę (13. III.) Msza święta z nowenną do MBNP o godz. 18.

• W piątek (15. III.) Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

• W sobotę (16. III.) wielkopostna pielgrzymka do Czernej jako bezpośrednie przygotowanie do rekolekcji parafialnych. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie, a zapisy w zakrystii.

• W sobotę (16. III.) podczas Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Warto zaplanować swój harmonogram zajęć, aby nie zabrakło czasu na spotkanie z Jezusem, który pragnie nas obdarzyć darem Bożej mądrości oraz przebaczającej miłości. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Kościoła oraz Apel z Janem Pawłem II.

• Zachęcamy do pogłębienia wiedzy religijnej przez lekturę Pisma świętego, wartościowych książek i prasy katolickiej. Wśród czasopism są także dodatkowe edycje „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz wielkopostny numer miesięcznika dla dzieci „Staś”.

• Niech kolejne dni Wielkiego Postu będą czasem dojrzewania w wierze oraz wzajemnej miłości.