Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
Copyright 2024 - Parafia NMP Matki Kościoła

• Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Jego mottem są słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie.” Dziękujemy zespołowi charytatywnemu, który w ciągu całego roku troszczy się o potrzebujących. Dziś naszą solidarność z biednymi możemy wyrazić także przez ofiary serca składane do skarbon przed kościołem.

• Dziękujemy tym parafianom, którzy w miniony poniedziałek włączyli się do całonocnej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w Łagiewnikach, wypraszając dary Bożego Miłosierdzia dla naszej Parafii i całej Ojczyzny. Przypominamy, że również w naszej świątyni trwa cicha adoracja przed Mszą świętą wieczorną codziennie od godz. 17.30, z wyjątkiem tych dni, kiedy przeżywamy ją po Mszy świętej w ramach stałych nabożeństw.

• W poniedziałek (18. XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, która jest patronką młodzieży. W tym dniu Siostry Duszy Chrystusowej przeżywają także Święto Boga Ojca i zapraszają na Mszę św. w kaplicy klasztornej o godz.17.

• We wtorek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

• W środę (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.

• W czwartek (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP.

• W piątek (22. XI.) wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, która jest patronką muzyki kościelnej. Przez jej wstawiennictwo polecajmy Bogu wszystkich, którzy przez muzykę i śpiew włączają się w piękno liturgii.

• W sobotę (23. XI.) wspomnienie św. Klemensa, papieża i męczennika.

• Od 9 listopada w kinie Kijów trwa Festiwal Filmów Chrześcijańskich. Warto zapoznać się z bardzo ciekawą ofertą filmów, umieszczoną na plakatach oraz w Internecie. Wyjątkową propozycją jest także film „Nieplanowane”, który jest dostępny w wielu kinach naszego miasta.

• W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w sanktuarium w Łagiewnikach sympozjum i odnowienie Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Szczegóły tego wydarzenia podane są na plakatach i w Internecie.

• Niech Jezus Miłosierny będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości.